Škoda auto 8.9.2017

Škoda auto je přední výrobce automobilů v České republice patřící do koncernu Volkswagen.

Společnost Škoda vedle vývoje a montáže osobních vozů v Mladé Boleslavi, také vyvíjí a vyrábí komponenty pro ostatní značky koncernu, například spalovací motory. Součástí výroby v Mladé Boleslavi je metalurgický závod včetně kovárny.

Automobilka spolupracuje se společností 4dot od roku 2016. Díky strategii Škody auto o zapojení technologií spadajících do Průmyslu 4, kde ani kovárna není výjimkou, byla nasazena diagnostická jednotka 4dot v pilotním provozu na klikovém kovacím lisu Šmeral LZK 4000B v mladoboleslavském metalurgickém závodě.

V první fázi projektu byl stroj osazen senzory pro monitorování kondice kritických rotačních částí lisu, jako jsou ložiska předlohy, ložiska spojky a pomocné ložisko. Dnes u nově osazovaných lisů monitorujeme také kondice hlavního motoru.

Díky inovativnímu přístupu Škody auto nyní v Mladé Boleslavi testujeme nové technologie pro diagnostiku dalších částí stroje.

Zpět na reference

4dot Mechatronic Systems s.r.o., Purkyňova 649/127, Medlánky, 612 00 Brno, IČO: 036 24 633, C 85955 vedená u Krajského soudu v Brně

Copyright © 2018 4dot