4dot ve finále soutěže Connect Visions to Solutions 31.1.2018

Více než 80 start-upů z celého světa se zúčastnilo soutěže pořádané česko-německou obchodní komorou. Hlavním tématem soutěže byla inteligentní infrastruktura. 4dot se i přes velkou konkurenci podařilo uspět a dostat se do úzké skupiny šesti finalistů.

„Přes značnou technickou náročnost oboru, ve kterém 4dot působí, má naše technologie prokazatelné výsledky. Také už máme na kontě úspěšné implementace u předních výrobních podniků,“ komentoval umístění 4dot Jan Otoupalík, zakladatel společnosti.

Zúčastněné start-upy pocházely ze 17 různých zemí a spadaly do širokého spektra odvětví – od telemedicíny nebo obnovitelné energie, až po obor, kterým se zabývá 4dot – průmysl 4.0. 4dot přináší inovativní řešení prediktivní diagnostiky výrobních strojů. Pomáhá tak firmám zajistit hladký a udržitelný průběh jejich průmyslové výroby a šetří jim tak čas i peníze.

„Struktura výroby se trvale proměňuje. Od hal plných totožných strojů jsme se dostali k technicky vyspělým vysokokapacitním výrobním linkám, které mají značně vyšší produktivitu práce. Pro zajištění ekonomičnosti výroby je třeba udržovat linky způsobilé a dostupné. Je tedy nutné, aby vyráběly kvalitní výrobky a nebyly nedostavené z důvodu poruch a častých oprav. Toto právě zajištuje technologie 4dot,“ objasňuje J. Otoupalík hlavní cíle společnosti a zároveň dodává: „Automobilnímu průmyslu naše technologie umožnuje výrobu spolehlivějších, a zároveň levnějších automobilů. Je snížena i ekologická zátěž a vzniká tak udržitelný průmysl, který je nezbytný pro rozvoj naší společnosti.  Stejný efekt má naše technologie i v ostatních strojírenských oborech.

Mezi partnery soutěže a zároveň členy poroty byly například firmy Bosch, E.on, Škoda Auto, T-mobile nebo Siemens. Všichni finalisté vyhráli konzultace u jedné z těchto firem a zároveň roční členství v česko-německé obchodní komoře. Konzultace se budou konat v únoru a 4dot je plánuje využít jako podporu pro vstup na zahraniční trhy.

Zpět na články

4dot Mechatronic Systems s.r.o., Purkyňova 649/127, Medlánky, 612 00 Brno, IČO: 036 24 633, C 85955 vedená u Krajského soudu v Brně

Copyright © 2018 4dot