Naše společnost získala ocenění Seal of Excellence za úspěch v programu SME Instrument 15.5.2017

SME Instrument je program EU pro podporu malých a středních firem, které disponují převratnými technologiemi s potenciálem na evropském a globálním trhu.

Naše společnost v programu uspěla a získala výborné hodnocení třináct bodů z patnácti, ale nezískala financování pro svůj projekt. Evropská Komise těmto projektům uděluje ocenění Seal of Excellence. Tím se naše firma zařadila mezi nejperspektivnější startupy v Evropě a byla teprve 9. firmou, která získala podporu z programu SME Instrument nebo SME Instrument Brno v České Republice.

4dot dosáhla na podporu z programu SME Instrument Brno, který je určen pro firmy z Jihomoravského kraje, které v programu SME Instrument uspěli ale nedosáhli na financováni. Brno a Jihomoravský region se stal teprve pátým regionem v Evropě, který se rozhodl takové projekty financovat z vlastní kasy.

V rámci projektu 4dot přichází s jedním z dílčích řešení diskutovaného konceptu Průmysl 4.0. Pomáhá výrobním společnostem uplatňovat prediktivní údržbu. Na základě vibrací a dalších fyzikálních veličin z tvářecích a obráběcích strojů umí předpovědět blížící se poruchu a minimalizovat její dopady, to snižuje celkové výrobní náklady v řádu procent. Technologie 4dot je uplatněná od vysokootáčkových obráběcích strojů až po stroje s otáčkami z řádů jednotek Herz. Projekt v rámci SME Instrument Brno se zabývá řešením diagnostiky tvářecích strojů, které je unikátní evropském měřítku i globálním měřítku. „Naše řešení poskytuje informaci o tom, kdy se konkrétní součástka rozbije. Tato informace umožňuje přijmout opatření, která zajistí kvalitu výroby, a snižuje se tak spotřebu energie a materiálu, zkrátí se čas opravy, to ušetří pracovní dobu technických a kvalifikovaných pracovníků při opravách, neopomenutelným přínosem je omezením stresu způsobeného neplánovanou odstávkou výrobních kapacit “ vysvětluje přínos projektu zakladatel společnosti Jan Otoupalík.

Zpět na články

4dot Mechatronic Systems s.r.o., Purkyňova 649/127, Medlánky, 612 00 Brno, IČO: 036 24 633, C 85955 vedená u Krajského soudu v Brně

Copyright © 2018 4dot